Kancelaria Adwokacka Monika Piech-BalickaBezpieczeństwoZaufanieProfesjonalizmSzybkośćKompetencje
Zadzwoń do nas! 42 633 45 45 502 412 081
Napisz do nas

Adwokat Szymon Drab – kolejny adwokat łódzki z naszej kuźni talentów


Ślubuję uroczyście w swej pracy adwokata przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki swe wypełniać gorliwie, sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, a w postępowaniu swoim kierować się zasadami godności, uczciwości, słuszności i sprawiedliwości społecznej.

Te ważne słowa wypowiedział nasz aplikant Szymon Drab, który 15 lipca oficjalnie wstąpił w szeregi adwokatów łódzkich.

Szymon to kolejny zdolny adwokat, który wychodzi spod naszych skrzydeł. Po odbyciu 5 letnich studiów prawniczych i 3 latach aplikacji osiągnął realizowany z wielką determinacją cel. Trzeba zaznaczyć, że te 8 lat to okres bardzo wytężonej nauki i ciężkiej pracy. Podczas odbywanej w kancelarii aplikacji trzeba wykazać się doskonałą wiedzą prawniczą, wnikliwością oraz ciągłym dążeniem do doskonalenia. Jest to czas, w którym aplikant poznaje arkana zawodu adwokata, zasady etyki adwokackiej, nabiera obycia  na sali sądowej i uczy się trudnej pracy z ludźmi. Po aplikacji trzeba zdać bardzo trudny egzamin państwowy. W tym roku do egzaminu adwokackiego w województwie łódzkim przystąpiło 61 osób, z czego tylko 39 uzyskało wynik pozytywny.

Uroczystość ślubowania odbyła się 15 lipca w Filharmonii Łódzkiej i miała bardzo podniosły charakter. Obecni byli przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej z dziekanem adw. Jarosławem Zdzisław Szymańskim na czele. Dziekan ORA gratulując młodym adwokatom wyraził nadzieję, iż jako adwokaci będą wierni w swojej pracy zawodowej słowom roty przysięgi adwokackiej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili również Zastępca Sekretarza NRA adw. Bartosz Grohman, Członek Prezydium NRA adw. Jerzy Zięba, Wiceprezydent Miasta Łodzi Wojciech Rosicki oraz Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej, SSA dr Michał Kłos.

Po oficjalnym ślubowaniu adwokackim złożonym przed Dziekanem i Okręgową Radą Adwokacką nastąpiła uroczystość obłóczyn czyli symboliczne nałożenie togi adwokackiej przez patrona. Szymonowi Drabowi togę zakładała mec. Monika Piech-Balicka.

Relacja ze ślubowania emitowana była w TVP Łódź.

Szymon Drab dał się poznać jako odpowiedzialny i kompetentny prawnik, ale również jako wytrwały biegacz, który brał udział w Bromo Marathon na Jawie w Indonezji w 2014 (maraton wg rankingu Forbesa znajduje się w TOP10 najbardziej ekstremalnych maratonów na świecie), 9. International Peace Marathon w Kigali (Rwanda) w 2013, 5. Bridges Marathon New Zealand w 2015 oraz 8. Chemnitz Marathon w 2015.

Trwają eliminacje na zastępcę Szymka i jeśli nikt nie zgłosi się dobrowolnie, kandydat do biegania w imieniu kancelarii zostanie wyłoniony arbitralnie :-)

Szymonie, życzymy ci samych pomyślnych rozstrzygnięć sądu, wielu zadowolonych klientów i sukcesów w samodzielnie wykonywanym zawodzie adwokata.


Komentarze