Kancelaria Adwokacka Monika Piech-BalickaBezpieczeństwoZaufanieProfesjonalizmSzybkośćKompetencje
Zadzwoń do nas! 42 633 45 45 502 412 081
Napisz do nas

Adwokat Tomasz Gabryelczyk - ślubowanie adwokatów 2017


Ślubowanie adwokackie 2017

Dnia 7 lipca 2017 w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbyło się ślubowanie adwokatów. Dla aplikantów adwokackich to bardzo ważna uroczystość, podczas której zostają przyjęci do palestry.

ślubowanie adwokatów 2017 Łódź


Pośród osób, które tego dnia założyły po raz pierwszy adwokacką togę był Tomasz Gabryelczyk, który odbywał aplikację w naszej kancelarii.

Tomek rozpoczął pracę w 2011 roku jeszcze jako student III roku Wydziała Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Początkowo odbywał staż wykonując obowiązki asystenta i pracownika sekretariatu. Poznawał specyfikę prowadzenia sekretariatu, samej kancelarii, zasady przygotowywania i odbierania korespondencji sądowej, archiwizacji dokumentów. Po ukończeniu studiów, a następnie zdaniu egzaminu na aplikację, rozpoczął długą i ciężką pracę aplikanta adwokackiego.

Podczas całego 6-letniego okresu dał się poznać jako bardzo obowiązkowa osoba, zawsze przygotowana do powierzanych mu spraw z gotową koncepcją rozwiązania problemu prawnego. Niejednokrotnie spędził swój wolny czas w kancelarii czytając akta sprawy i przepisy lub podróżując do zamiejscowych sądów.

adwokat Tomasz Gabryelczyk Łódź 

Swoim uporem, ciężką pracą i niegasnącą chęcią zgłębiania wiedzy prawnej doszedł do momentu, w którym wypowiedział słowa przysięgi adwokackiej i przywdział togę adwokacką, której treść po raz kolejny przytaczamy:

„Ślubuję uroczyście w swej pracy adwokata przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki swe wypełniać gorliwie, sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, a w postępowaniu swoim kierować się zasadami godności, uczciwości, słuszności i sprawiedliwości społecznej.”

Te zawsze aktualne słowa przysięgi adwokackiej w obecnej chwili przybierają szczególnego znaczenia i wagi.

Nawiązując do słów przysięgi, Tomku życzymy Ci, abyś:

  • nigdy nie stracił gorliwości w pogłębianiu wiedzy
  • nigdy nie wyzbył się zwykłego ludzkiego sumienia w pracy z ludźmi
  • zawsze kierował się w swojej pracy i życiu zasadami godności, uczciwości i sprawiedliwości
  • aby liczni klienci znajdowali w tobie oparcie i poczucie bezpieczeństwa

adwokat T.Gabryelczyk z patronem mec. Piech-Balicką

Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że jesteś w pełni przygotowany do samodzielnej pracy adwokata i jest nam bardzo miło, że zdecydowałeś się zostać w naszym zespole.

 


Komentarze