Kancelaria Adwokacka Monika Piech-BalickaBezpieczeństwoZaufanieProfesjonalizmSzybkośćKompetencje
Zadzwoń do nas! 42 633 45 45 502 412 081
Napisz do nas

Sprawy rozwodowe


Coraz częściej w naszej praktyce adwokackiej spotykamy się ze sprawami rozwodowymi. Jest to chyba znak naszych czasów i rozwody stały się elementem codzienności. Każdy z nas w najbliższym otoczeniu może wskazać małżeństwa, które się rozwiodły, są w trakcie rozwodu lub rozważają złożenie pozwu rozwodowego. Rozwód to ogrmony stres i w ogólnym rozrachunku, zawsze porażka.

Decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych do podjęcia w życiu i wiąże się z koniecznością całkowitego przeorganizowania życia. Rozpoczynając serię publikacji na ten temat, chcielibyśmy dostarczyć małżonkom wiedzy, jak przebrnąć przez rozwód. Będziemy zamieszczać informacjie na temat formalności rozwodowych, rodzajach spraw, rozwodach z orzekaniem i bez orzekania o winie, rogulacjach dotyczących dzieci i alimentów, podziale majątku. Obiecujemz pisać przystępnym i zrozumiałym dla każdego językiem z ograniczeniem do minimum terminologii prawnej. Poszczególne części będą stanowiły odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy do lektury.


Komentarze

  • Moje pytanie jest tego typu czy Sąd i jak często zdaża się że podjemuje decyzję taką jaka jest opinia. Pytam gdyż jestem przerażona i boję się wyroku Sądu w Rybniku opinia wyszła pozytywnie iż moi synowie powinni mieszkać z matką i powinni mieć swobodny kontakt z ojcem. W tej chwili dzieci mieszkają z ojcem i od ponad 2 lat walczę by mieszkali ze mną narazie czekam na wyrok w/w Sądu i nie jestem pewna jego podejścia, czuję że po ostatnim przesłuchaniu mojej osoby Sąd celowo doprowadził do tego by wyprowadzić mnie z rf3wnowagi pytaniami typu po co pani dzieci i czy nie pasuje pani odwiedzanie ich w weekendy na co ja poprostu się rozpłakałam i oświadczyłam że dzieci mnie potrzebują i ja ich także że bardzo ich kocham i chcę by byli przy mnie. Dlaczego Sąd tak postąpił? dodam że pracuję jako mundurowa i mam mieszkanie i warunki . chcę tylko odzyskać dzieci. Co jeszcze można zrobić?

    SAkXHunEZ Dodano: 22.10.2013

  • czyli wcale nie trzeba wywlekać rodzinnych brudów na sali sądowej, tylko co zrobić, jesli moja zona zacznie taka walkę? czy podczas sprawy rozwodowej mogę odmówić opowaiadania o jej zdradach i prawdziwych powodach naszego rozejścia? wcale mi nie zależy na tym, żeby wtajemniczać sąd w nasze sprawy. Ja chcę nasze nieudane małżeństwo bez orzekania o winie. Czy musimy dojść do porozumienia, czy wystarczy żeby jedno z nas nie chcialo_

    panktos Dodano: 05.11.2013

  • proszę o wpis na temat rozwodu z orzekaniem o winie, jak to wygląda i co się dzieje na takiej sprawie

    vivus Dodano: 19.11.2013